درمان سرماخوردگی

سرماخوردگی از جمله بیماریهای رایج در بین مردم بوده و ممکن است هر فرد در سال چندین بار به این بیماری دچار گردد. در طب اسلامی توصیه این است که سرماخوردگی درمان نشود چراکه خود درمان است و پیشگیری از بیماری جذام میباشد. پیامبر گرامی اسلام در زمان ابتلا به سرماخوردگی میفرمودند: نیست شخصی مگر آنکه ژنی از جذام در او وجود دارد هرگاه فرد مبتلا به سرماخوردگی شد آن زکام، ژن جذام را سرکوب میکند.

 

داروی امام کاظم ع

سردرد، آبریزش بینی، بیحالی و سرفه از جمله علایم سرماخوردگی بحساب می آیند؛ هم چنین گلو درد، عفونت سینه و تب نیز جزو علایم سرماخوردگی هستند.

در کنار درمان های خانگی و مطمئن درمان سرماخوردگی ما به شما داروی امام کاظم ع را پیشنهاد میدهیم که دارویی گیاهی است و شاخص درمان سرماخوردگی به حساب می آید.

 

روغن بنفشه

امام صادق ع: روغن بنفشه را بر روی پنبه قرار داده و در زمان خواب، در مقعد بگذار این کار برای و سرماخوردگی مفید است.( مکارم الاخلاق: ۴۳۵)

 

انفیه

انفیه از جمله ترکیبات گیاهی طب اسلامی برای درمان سرماخوردگی میباشد انفیه عطسه آور است و موجب خروج خلط میشود و با اینکار دردهای سینوزیت را درمان میکند.

 

روش سید بن طاووس

در مکارم الاخلاق آورده شده که: استشمام و بوئیدن سیاهدانه برای سرماخوردگی سرد مفید است. بهتر آن است که سیاهدانه را آسیاب کرده وبا پارچه ای از کتان ببندند و همراه بیمار باشد فرد مبتلا باید بطور مداوم آن را استشمام و بو کند.(مکارم الاخلاق: ۳۷۷)

(منظور از سرماخوردگی سرد، سرماخوردگی است که ناشی از سرما باشد. چرا که سرماخوردگی یا به دلیل سرما عارض میشود و یا به موجب گرما.)

 

ریختن آب گرم بر روی سر

ریختن آب گرم بر سر سرماخوردگی را تسکین میدهد و روش دوم این است که پارچه ای کتان را گرم نموده و روی سر بگذارند با این کار، مغز گرم شده و سرماخوردگی درمان میشود.(ألامان من أخطار الأسفار: ۱۵۵)

 

 

درمان سرماخوردگی با عسل

عسل در کنار خواص درمانی بینظیرش، درمان سرماخوردگی نیز میباشد. امام رضا ع  میفرمایند: کسی که میخواهد به سرماخوردگی مبتلا نشود، در تمام روزهای زمستان، روزانه سه لقمه عسل بخورد. (الرساله الذهبیه: ۳۷)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

X