کم خونی

تعریف کم خونی

به کاهش هموگلوبین و گلبولهای قرمزدر خون، کم خونی میگویند.

یکی از عوامل کم خونی کمبود آهن میباشد؛ اگر بدن میزان کافی آهن نداشته باشد آنگاه ساخت هموگلوبین ها دچار مشکل میشود هموگلوبین چیست؟ هموگلوبین وظیفه انتقال اکسیژن را به عهده دارد پس کمبود همگلوبین و کاهش هموگلوبین یعنی کمبود اکسیژن!

 

علایم کم خونی

  • خستگی
  • تنگی نفس
  • زردی پوست
  • سرگیجه

 

درمان کم خونی

  1. گوشت بریان شده

موسی بن بکر نقل میکند که امما کاظم ع به ایشان فرمودند: چرا رنگ پریده ای و بدنت زرد شده است؟ عرض کردم: به تب شدید مبتلا شده ام که این تب سبب کم خونی و زردی بدنم شده است. امما فرمودند: گوشت بخور. من هم گوشت خوردم. پس از یک هفته امما من را دیدند درحالیکه هنوز بدن و صورت من زرد و رنگم پریده بود. ایشان فرمودند: آیا به شما امر نکردم گوشت بخورید؟ عرض  کردم: من هم گوشت خوردم و از آن زمان که شما به من امر فرمودید چیزی جز گوشت نخوردم. امما فرمودند: چگونه گوشت را مصرف میکنی؟ عرض کردم: آن را آبپز میکنم. امام فرمودند: اینطور نخورید، بلکه آن را کبابی (بریان) کنید و بخورید. من هم گوشت را بریان خوردم. امام ع پس از یک هفته فردی را دنبال من فرستادند درحالیکه خون به صورتم برگشته بود. امام فرمودند: الان درست است! (الکافی ۶: ۳۱۹ح ۳)

  1. باقالی

طبق روایتی از امام رضا ع: خوردن باقلی، ساقین را مغزدار میکند و سبب تولید خون تازه میشود.(الکافی۶: ۳۴۴ ح ۲)

 

  1. شکر

امام صادق ع حجامت کردند سپس به یکی از دخترانشان فرمودند: سه عدد قند بیاور. شکر پس از حجامت، خون تازه و صاف را در بدنخارج کرده و گرمی و حرارتی که بر اثر حجامت به وجود می آید را قطع میکند.(طب الائمه:۵۹ )

 

  1. تره

تره بدلیل دارا بودن از آهن فراوان، خونساز بوده و درمان کم خونی میباشد . اگر رنگ زرد چهره نشانه بواسیر نباشد، تره میتواند با خونسازی، کم خونی را رفع کند. و اگر علت زردی چهره بواسیر باشد، تره موجب قطع خونریزی میشود و رنگ چهره برمیگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

X