درمان چاقی

یکی از بحث برانگیزترین موضوع این روزها معضل چاقی است 

چاقی که به تجمع بیش از حد گوشت و چربی اطلاق میشود علاوه بر  اینکه می تواند موجب بروز  مشکلاتی در زمینه سلامت جسم باشد، هم چنین شخص چاق بدلیل ظاهرنامناسب و عدم تناسب اندام، گاها دچار ناراحتی های روحی میشود.

راه های مقابله با چاقی

ساده ترین راه حل برای چاقی، کم خوردن و محدود کردن مقدار غذا است. تاکید شده که بهتر است تا قبل از سیر شدن از غذا دست بکشید و هم چنین قبل از آنکه احساس گرسنگی کنید از غذا خوردن خودداری کنید.

بعضی طبق عادت غذا میخورند مثلا مقید به خوردن ناهار هستند در حالیکه گرسنگی، اعلان بدن برای نیاز به غذاست اما اکثرا غذا خوردن بر طبق این اعلان نیست‌.

به اندازه بخوریم

راه حل دیگر برای درمان چاقی میزان دریافت مواد غذایی است. طبق روایتی از امام صادق ع:

انسان باید چیزی بخورد تا کمرش راست باشد اگر کسی غذا بخورد ۱/۳ شکم برای غذا ۱/۳ شکم برای آب ۱/۳ آخر آن برای هوا و نفس کشیدن است.و این مقدار باید رعایت شود.

عدم استفاده از تنوع غذایی 

غذاهای رنگارنگ به غذایی اطلاق میگردد که از چند ماده تشکیل شده باشد و یا چند مورد غذا با هم خورده شود.

خوردن انواع پیش غذا، دسرها  و سوپ ها در کنار غذای اصلی تنوع غذایی محسوب و موجب چاقی میشود‌

 

حمام کردن روزانه و ناشتا

طبق روایتی از امام صادق ع: اگر دوست داری گوشت بدنت زیاد گردد در حال سیری به حمام برو و اگر دوست داری گوشت بدنت کم شود، ناشتا وارد حمام شو.

 

خوردن غذاهای لاغر کننده

طبق روایت امام صادق ع سه چیز موجب لاغری میشود که تخم مرغ ماهی و طلع هستند.(طلع ماده ای است که از درخت خرما بدست می آید سفید رنگ و خوشمزه است و قبل از تبدیل به خرما، بوجود می آید.)

 

محصول عطاری معصومین برای درمان چاقی، کاهنده اشتها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

X